Jak wyglądają lekcje

Żadne spotkanie nie jest kopią już odbytej lekcji z kimś innym.

To wiedza z wdrożenia, której nie daje Ci żadna inna szkoła czy nauczyciel. Tradycyjne nauczanie prowadzi Cię za rączkę i możesz rosnąć tylko w obecności nauczyciela. W naszym systemie rośniesz również poza zajęciami, a my weryfikujemy Twoje dokonania, szlifujemy pojawiające się błędy i doradzamy. Na początku otrzymasz potężną wiedzę co do nauki pomiędzy zajęciami.

Już podczas zajęć praktykujemy, a Ty nie musisz bać się błędów. Zrealizujesz swoje kolejne cele komunikacyjne wspólnie z naszym mentorem, który odnotuje Twoje potknięcia, problematyczne kwestie, czy obszary wymagające komentarza. Z każdego Twojego działania wyciągamy wnioski i kolejną naukę dla Ciebie!

Gramatyki będziesz się uczyć w praktyce i to na własnych błędach. Rozumiemy, że dobra teoria wynika z praktyki, ale można sobie zrobić krzywdę praktykując bez podstawowej wiedzy. Co ważniejsze: szanujemy zasadę zdrowego minimalizmu, więc nie zakopiemy Cię w stercie niepotrzebnych regułek z których nikt nie korzysta.

Nie zasypiemy Cię też zbyt długą listą słów wyrwanych z kontekstu. Najpierw pokażemy Ci ten kontekst, a słówka świadomie dobierzemy razem z Tobą. Wyrazy są tak naprawdę wokół nas, cały czas. Wykorzystujemy je czytając, rozmawiając, słuchając czy pisząc. To oznacza, że nowe słownictwo będziesz chłonąć z nami na każdym kroku, pracując nad kolejnymi aspektami języka.

SKORO JESTEŚ TUTAJ...

to prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z jednej rzeczy: jednostka lekcyjna musi być częścią przemyślanej całości. Tradycyjne szkoły nigdy o to nie dbają z perspektywy ucznia. Zależy im jedynie na łatwej i taniej organizacji oraz skalowalności biznesu.

Co to znaczy?

Szkoły stosują system oceniania, który ułatwia pracę “urzędową”, a nie realne poznawanie kompetencji podopiecznego. Celem jest realizacja uniwersalnych założeń szkolnej instytucji, a nie Twój rozwój w wytyczonym kierunku.

Dodatkowo większość szkół chce jak najdłużej zarabiać na jednym uczniu. Z tego powodu inne szkoły organizują niskiej jakości zajęcia grupowe, które nie przybliżają Cię do realizacji Twoich celów.

Oś czasu

Poniżej zobaczysz przykładową ścieżkę, jaką odbył jeden z naszych podopiecznych. Tutaj przeczytasz więcej o niekonwencjonalnym sposobie patrzenia na etapy nauki nauki języków (kliknij). To ile czasu Ty spędzisz na poszczególnych etapach zależy od tego:

  • z jakiego poziomu startujesz,
  • jak dużo czasu poświęcasz na naukę pomiędzy zajęciami,
  • ile masz godzin zajęć z lektorem w tygodniu,
  • czy stosujesz się do naszych porad i przekazywanej przez nas wiedzy.
timeline_pre_loader
ETAP WDROŻENIA - Miesiąc 1

krok 1

Ustalanie potrzeb, celów i Twojego profilu językowego

krok 2

Wdrożenie do efektywnej i działającej nauki oraz pierwsze lekcje
ETAP TRUDNEGO ROZWOJU - Miesiąc 2, 3, 4, 5

krok 3

Zdobywanie wstępnych kompetencji językowych

krok 4

Poznanie najważniejszych zasad i słów
ETAP CIEKAWEGO ROZWOJU - Miesiąc 6, 7, 8, 9

krok 5

Rozpoczęcie wykorzystywania kompetencji językowych

krok 6

Zdobyta wiedza pozwala łatwiej pracować na angażujących i autentycznych treściach
ETAP WERYFIKACJI - Miesiąc 10, 11

krok 7

Weryfikacja kompetencji względem obranego celu

krok 8

Zaadresowanie niedociągnięć i braków
ETAP SUKCESU I SZLIFÓW - Miesiąc 12, 13, …

krok 9

Zdobycie celu językowego

krok 10

Praca nad udoskonalaniem zdolności językowych (lekcje okazjonalne w następnych miesiącach)

CZY CHCESZ...

przejść z nami przez swoją językową ścieżkę w sposób przemyślany?