jak wyglądają lekcje w PLA School?

Inaczej, Prościej, Bardziej przejrzyście

Żadne spotkanie nie jest kopią, już odbytej lekcji z kimś innym.

To wiedza z wdrożenia, której nie daje Ci żadna inna szkoła czy nauczyciel. Tradycyjne nauczanie prowadzi Cię za rączkę i możesz rosnąć tylko w obecności nauczyciela. W naszym systemie głównie rośniesz poza naszymi zajęciami, a my weryfikujemy Twoje dokonania, szlifujemy pojawiające się błędy i doradzamy. Na początku otrzymasz potężną wiedzę co do nauki pomiędzy zajęciami.

Już podczas zajęć praktykujemy nie zważając na błędy. Realizujemy kolejne cele komunikacyjne wspólnie z lektorem, który odnotowuje Twoje potknięcia, problematyczne kwestie, czy obszary wymagające komentarza. Z każdego Twojego działania wyciągamy wnioski i kolejną naukę dla Ciebie!

Gramatyki będziesz się uczyć w praktyce i to na własnych błędach. Rozumiemy, że dobra teoria wynika z praktyki, ale można sobie zrobić krzywdę praktykując podstawowej wiedzy. Co ważniejsze: szanujemy zasadę zdrowego minimalizmu, więc nie zakopiemy Cię w stercie niepotrzebnych regułek z których nikt nie korzysta.

Nie zasypiemy Cię też zbyt dużą listą słów wyrwanych z kontekstu. Najpierw pokażemy Ci ten kontekst, a słówka świadomie dobierzemy razem z Tobą. Wyrazy są tak naprawdę wokół nas, cały czas. Wykorzystujemy je czytając, rozmawiając, słuchając czy pisząc. To oznacza, że nowe słownictwo będziesz chłonąć z nami na każdym kroku, pracując nad kolejnymi aspektami języka.

FRAGMENTY

Zerknij na urywki lekcji z naszymi podopiecznymi. Specjalnie dla Was włączyliśmy kamerki, ale to nie jest obowiązek. To dobra informacja dla osób, które najpierw muszą się rozkręcić lub bywają nieśmiałe.

SKORO JESTEŚ TUTAJ...

to prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z jednej rzeczy: jednostka lekcyjna musi być częścią przemyślanej całości. Tradycyjne szkoły nigdy o to nie dbają z perspektywy ucznia, a jedynie z perspektywy własnej organizacji i skalowalności.

Co to znaczy?

Szkoły stosują system oceniania, który ułatwia pracę “urzędową”, a nie realne poznawanie kompetencji podopiecznego. Celem jest realizacja uniwersalnych założeń szkolnej instytucji, a nie Twój rozwój w wytyczonym kierunku.

Oś czasu

Poniżej zobaczysz przykładową ścieżkę, jaką odbył jeden z naszych uczniów. Tutaj przeczytasz więcej o niekonwencjonalnym sposobie patrzenia na etapy nauki nauki języków (kliknij). To ile czasu Ty spędzisz na poszczególnych etapach zależy od tego:

  • z jakiego poziomu startujesz,
  • jak dużo czasu poświęcasz na naukę pomiędzy zajęciami,
  • ile masz godzin zajęć z lektorem w tygodniu,
  • czy stosujesz się do naszych porad i przekazywanej przez nas wiedzy.
timeline_pre_loader
ETAP WDROŻENIA - Miesiąc 1

krok 1

Ustalanie potrzeb, celów i Twojego profilu językowego

krok 2

Wdrożenie do efektywnej i działającej nauki oraz pierwsze lekcje
ETAP TRUDNEGO ROZWOJU - Miesiąc 2, 3, 4, 5

krok 3

Zdobywanie wstępnych kompetencji językowych

krok 4

Poznanie najważniejszych zasad i słów
ETAP CIEKAWEGO ROZWOJU - Miesiąc 6, 7, 8, 9

krok 5

Rozpoczęcie wykorzystywania kompetencji językowych

krok 6

Zdobyta wiedza pozwala łatwiej pracować na angażujących i autentycznych treściach
ETAP WERYFIKACJI - Miesiąc 10, 11

krok 7

Weryfikacja kompetencji względem obranego celu

krok 8

Zaadresowanie niedociągnięć
ETAP SUKCESU I SZLIFÓW - Miesiąc 12, 13, …

krok 9

Zdobycie celu językowego

krok 10

Praca nad udoskonalaniem zdolności językowych (lekcje okazjonalne w następnych miesiącach)

CZY CHCESZ...

przejść z nami przez swoją językową ścieżkę w sposób przemyślany?