Chcesz dowiedzieć się więcej o roli AI w copywritingu? Koniecznie odsłuchaj tę rozmowę (kliknij!)

Wprowadzenie do AI i copywritingu

Podcast z udziałem Daniela koncentruje się na roli AI w copywritingu, podkreślając trzy podejścia: odrzucenie, akceptację oraz wykorzystanie AI jako narzędzia. Daniel uważa, że AI nie zastąpi kreatywności ludzkiego copywritera, ale może być wsparciem, szczególnie w momentach blokady twórczej.

Wykorzystanie AI i przyszłość branży

Daniel używa AI, w tym ChatGPT, do generowania pomysłów, co może pomóc agencjom marketingowym w tworzeniu treści. Porady językowe dla agencji marketingowych obejmują umiejętność współpracy z AI w celu zwiększenia efektywności pracy. Mimo to, AI nie jest w stanie samodzielnie tworzyć treści sprzedażowych najwyższej jakości, co wymaga głębokiego zrozumienia produktu i odbiorcy.

Przewiduje, że przyszłość copywritingu może polegać na weryfikacji i poprawianiu treści generowanych przez AI. Matt dodaje, że podobnie jak młodzi nauczyciele w PLA School, nowe technologie mogą być niedoceniane, ale mają ogromny potencjał do rozwoju. Warto zatem, aby agencje marketingowe nauczyły się wykorzystywać AI, traktując ją jako narzędzie wspierające. Podsumowując, porady językowe dla agencji marketingowych podkreślają znaczenie umiejętnego korzystania z AI, aby wspomagała pracę copywriterów, zamiast ją zastępować.